Tortë vetëm me dy përbërës
22 Gus, 2020

Përbërësit:
5 vezë
3 çokollata mesatare për torta
Për dekor Kokos, Sheqer pluhur opcionale.

Hapat

1

Fillimisht i shkrijme qokollatat në një enë me avull.

2

Pastaj ndajme vezët, te bardhat i miksojmë derisa të fitojmë shkumë nga to.

3

Të verdhat e vezëve i përziejmë mirë me qokollaten e shkrirë, pastaj shtojmë të bardhat e vezëve, masën e përziejmë mirë.

4

Marim një tavë për pjekje, vendosim letër për pjekje e vendosim dhe anash taves.

5

Masën e përgaditur e hedhim në tavë, torten e pjekim për 35 minuta në temperaturë 160gradë.

E lehtë dhe e shijshme

Ju bëftë mirë

Të tjera
Embelsiraime
14 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
14 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
17 Nën, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
4 Dhj, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
5 Mar, 2018 - Embelsira
Embelsiraime
12 Tet, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
22 Gus, 2019 - Embelsira
Embelsiraime
1 Qer, 2020 - Embelsira
Embelsiraime
25 Dhj, 2020 - Embelsira
Copyright © 2021 RecetaShqiptare. Dev - PH